Velmi rané odrůdy

Carrera – (varný typ B)

Velmi raná odrůda sadbových brambor, vhodné pro nejranější sklizně. Hlízy jsou oválné, pravidelné, velmi vzhledné, velikostně vyrovnané, vhodné k mytí a balení. Jsou odolné vůči mechanickému poškození hlíz, proti háďátku, rakovině, strupovitosti, plísni bramborové.

 

 

Colette – (varný typ BA)

žlutá, velmi chutná odrůda skladovatelná do dubna, je velmi raná stolní odrůda, která vyniká pěkným dlouze oválným, stabilním tvarem hlíz, hladkou slupkou a žlutou barvou dužniny. Colette nemá sklon k černání dužniny, ke zbarvení syrové dužniny a strupovitosti. S ohledem k dlouhému období vegetačního klidu udržuje si vysokou stolní hodnotu ještě hluboko v zimním období.

Impala – (varný typ B)

žlutá, pro letní a podzimní konzum, je osvědčená a nejžádanější odrůda s pravidelným tvarem hlíz a dobrou stolní hodnotou. Vařené hlízy jsou kypré až středně pevné, středně až silně vlhké, méně moučnaté. Po uvaření, netmavnou. Hlízy jsou velké, oválné až dlouze oválné, velmi vzhledné, velikostně a tvarově vyrovnané, se žlutou dužninou. Má nižší odolnost k virózám, střední odolnost plísni bramborové, vyšší odolnost k mechanickému poškození a obecné strupovitosti.

Ceny dle odběru a dle domluvy.

Možnosti různých balení.