Rané odrůdy

Princess – (varný typ A)

je prémiová, salátová odrůda velmi vhodná k loupání. Vhodná pro mytí a balení, pro dlouhodobé skladování. Hlízy má oválné, pravidelné se sytě žlutou dužninou s vynikajícími chuťovými vlastnostmi, bez barevných změn po uvaření i za syrova. Odrůda má vysoký výnos, je odolná chorobám. Byla oceněna titulem brambor Vysočiny.

 

Dali – (varný typ BA)

hlízy jsou velké, oválné, vzhledné, vyrovnané velikostí a tvarem, se žlutou dužninou a žlutou hladkou slupkou. Středně vysoký až vysoký výnos. Vařené hlízy jsou středně pevné až pevné, jemné struktury, chutné, bez barevných změn. Skladovatelnost střední (4-6 měsíců).

 

 

Adéla – (varný typ B)

je raná odrůda brambor. Slupka je žlutá, středně hladká až hrubá, barva dužniny tmavě žlutá. Hlízy jsou krátce oválné středně pevné konzistence, chutné, netmavnou. Hodí se k přípravě jídel jako přílohy. Má velmi dobrou stolní hodnotu. Vyšlechtěná v České republice, proto je velmi vhodná do našich klimatických podmínek. Vyznačuje se velmi vysokým nasazením hlíz pod trsem. Má vysokou odolnost virovým chorobám, plísni bramborové i háďátku.

Marabel- (varný typ BA)

je mimořádně atraktivní odrůda s velmi dobrou chutí. Je vhodná i pro úpravu loupáním. Vařené hlízy jsou středně pevné, s jemnou strukturou, středně vlhké, velmi chutné, bez barevných změn. Hlízy jsou středně velké, oválné s tmavě žlutou dužninou a žlutou hladkou slupkou, snadno omyvatelné. Marabel je velmi odolná proti napadení virovými chorobami.

 

 

Zámecké – (varný typ BA)

Ceny dle odběru a dle domluvy.

Možnosti různých balení.