Polorané odrůdy

Ditta – (varný typ AB) (původní název Lenka)

je poloraná až polopozdní salátová odrůda s vysokým výnosem vhodná k dlouhodobému skladování. Hlízy jsou středně velké, dlouze oválné, středně pevné až pevné konzistence se žlutou dužninou. Patří k jedním z nejchutnějších brambor. Je velmi žádaná pro svou máslovou chuť. Odrůda Dita se vyznačuje jednoduchostí a nenáročným pěstováním. Středně odolná virovým chorobám, středně odolná plísni bramborové.

 

Antonia – (varný typ A)

je poloranná salátová odrůda s vynikající lahodnou chutí. Hlízy jsou vzhledné oválné s hladnou žlutou slupkou se žlutou dužninou. Upřednostňuje lepší půdy v dobrém stavu s dobrým vláhovým režimem a přívodem živin. Antonia má výrazné klidové období. Doporučuje se rostliny před zahájením naklíčení probudit teplotním šokem. Odrůda je bezproblémová na skladování. Odolná háďátku.

Granola- (varný typ B)

Odrůda Granola je velmi známá jako odrůda vysoce přizpůsobivá různým klimatickým podmínkám. Hlízy jsou oválné, se žlutou slupkou a žlutou dužinou. Granola patří mezi vysoko úrodné odrůdy s pěknými hlízy. Je vysoce odolná proti vločkovitosti, plísni bramborové, háďátku, odírání a mechanickému poškození.

 

Red Anna – (varný typ B/A)

Poloraná konzumní odrůda s červenou slupkou, hlízy se sytě žlutou dužninou, vysokým výnosem velikostně vyrovnaných hlíz a velmi dobrou stolní hodnotou. Netmavne po oloupání ani po uvaření.

 

 

Ceny dle odběru a dle domluvy.

Možnosti různých balení.